Chodzeń Piaseczno - Wymieniasz samochód? Pozostaw samochód w rozliczeniu lub skorzystaj ze skupu pojazdów w Warszawie
  1. Świat Toyoty
  2. O Toyocie

Wymieniasz samochód? Pozostaw samochód w rozliczeniu lub skorzystaj ze skupu pojazdów w Warszawie

Kierowcy najczęściej kupują nowe samochody z myślą o ich wykorzystaniu przez kilka lat, a następnie zastanawiają się nad nowym zakupem. W takiej sytuacji pojawia się problem, co zrobić z poprzednio eksploatowanym autem. Istnieją dwa popularne rozwiązania tego problemu. Pierwszym jest sprzedaż używanego samochodu na rynku wtórnym, natomiast drugim – pozostawienie pojazdu w rozliczeniu przy zakupie nowego. Które z tych rozwiązań jest lepsze?

Sprzedaż pojazdów na rynku wtórnym

Istnieje kilka sposobów na sprzedanie swojego dotychczasowego auta. Można bowiem próbować wykonać to na własną rękę, wystawiając ogłoszenia w najbardziej popularnych serwisach w internecie. Wiąże się to jednak z telefonami od zainteresowanych osób, ich przyjazdami w celu obejrzenia pojazdu oraz negocjacji. Z jednej strony zatem sam ustalasz cenę samochodu – z drugiej, kosztować Cię to będzie wiele dodatkowych godzin poświęconych klientom.

Alternatywą jest skorzystanie ze skupu pojazdów w Warszawie lub innym, dużym mieście. W takim przypadku wystarczy wypełnić formularz lub skontaktować się z pracownikiem, by otrzymać wstępną wycenę pojazdu.

Jakie cechy powinien spełniać samochód na skupie pojazdów w Warszawie?

Nie każde auto można zostawić w skupie pojazdów w Warszawie. Rzadko przyjmowane są samochody po poważnym wypadku. Jedynie niewielkie otarcia oraz powierzchowne uszkodzenia nie dyskwalifikują pojazdu do skupu. Dodatkowe kryteria, które warto spełnić, to:

  • wiek niższy niż 12 lat,
  • przebieg nie większy niż 200 tysięcy kilometrów,
  • pochodzący z polskiej sieci dealerskiej.

Ogólnie oferta większości skupów dotyczy raczej młodych, kilkuletnich aut. Obok samochodów kupionych bezpośrednio u polskich dealerów, skupywane są także auta nabyte poza granicami jako przedmiot mienia przesiedleńczego.

Pozostawienie auta w rozliczeniu

Możesz sprzedać swój samochód w skupie aut w Warszawie, a następnie wybrać nowy model i go zakupić po części za uzyskaną w ten sposób gotówkę. Jednak o wiele wygodniejszym rozwiązaniem jest pozostawienie auta w rozliczeniu. Efekt końcowy jest dokładnie taki sam – pieniądze uzyskane ze sprzedaży dotychczas używanego auta zostaną wykorzystane przy zakupie nowego. Jednak całość odbywa się jako jedna transakcja. Przyjeżdżając po odbiór swojego nowego samochodu, pozostawiasz od razu stare u dealera. W ten sposób pozbywasz się już problemu z dojazdem po swoje auto.

Główną zaletą jest jednak automatyczne naliczenie pieniędzy ze sprzedaży na wkład własny do nowego pojazdu. Dzięki temu nie ma potrzeby wcześniejszego oddawania samochodu – wszystko zostanie dopięte na ostatnim spotkaniu.

Atrakcyjne ceny odkupu aut używanych w Warszawie

Wiele osób narzeka na niskie ceny odkupu samochodów używanych u dealerów. Na szczęście nie musisz ryzykować niekorzystnych warunków. Chodzeń oferuje dojazd do klienta i wykonanie darmowej wyceny auta. W ten sposób nie musisz decydować się na kota w worku oraz ponosić dodatkowych kosztów.

Co więcej, korzystając z usług odkupu samochodów w Warszawie, nie musisz martwić się o dodatkowe formalności, jak wypowiedzenie ubezpieczenia czy opłacenie podatku od czynności cywilno-prawnych.

Oferta obejmuje także samochody flotowe oraz pojazdy w trakcie spłaty kredytu na nie. Dzięki temu wymiana auta na nowe jest dużo łatwiejsza. Bezpieczeństwo wszystkich etapów transakcji jest przez nas gwarantowane. Sprawdź sam na naszej stronie.